Ev İçin Bırakarak 10 Unforgettable Sailing Adventures Değer

Anonim

Botla sadece Sperrys'te polo-sportif prepsterler için değildir.

Çatlak-çatlak pop hakkında özel bir şey var, gökyüzüne uzanan bir direğin görünüşü, dalgalar üzerindeki bir gövdenin nazik (ya da ötesi) kayası. Birkaç şey, tam yelken altında bir macera gibi özgürlüğü söyler.

Yelken için bu üst destinasyonlardan birinde iç Jack Sparrow dışarı olsun. Rom isteğe bağlıdır.

Adalar Körfezi | Yeni Zelanda

Binlerce kilometre uzunluğundaki sahil şeridi, Yeni Zelanda'yı bir deniz fantezisi haline getiriyor. Ulus, dünyanın en iyi denizcilerinden bazılarını doğurdu ve gezegendeki en yüksek kişi başına düşen tekne sahiplik oranlarına sahip. Berrak sular ve 150'ye yakın adaya yayılmış büyüleyici koylar için 'kışın kuzeyde' Adalar Körfezi'ni ziyaret edin. Bu, özellikle büyük balık avcısı için bir zorunluluktur.

Côte d'Azur | Fransa

Yelken Fransız Rivierası'ndan daha kılıcını alamıyor. Nice'den, Cannes'a, Saint-Tropez'e, Monako'ya, bu kutsanmış toprak ve deniz, efsane ve celeb skandalıyla doludur. Tatillerin ihtişamı ve cazibesine dalın ya da el değmemiş adaların, kayalık girişlerin ve bozulmamış plajların daha doğal güzelliğinin tadını çıkarın.

Zanzibar | Tanzanya

Tanzanya kıyılarında Hint Okyanusu'ndaki bir takımada olan Yelken Zanzibar ve bir önceki yüzyıla seyahat ettiğinizi hissedeceksiniz. Antik krallıkların ve ticaret yollarının aurası hala tarihi Stone Town'da, çevredeki turkuaz sularda ve hala yelken açan geleneksel dhow gemilerinde kalmaktadır . Dramatik gün batımından en az birini yakaladığınızdan emin olun.

Grenadinler | Güney Karayipler

Baharatlı Adalar olarak da bilinen Grenadinler, güneydeki Karayipler boyunca serpiştirilmiş 32 muhteşem adacıktan oluşan bir zincirdir. Yelken meraklıları, bol deniz yaşamı ve ışıl ışıl beyaz kumlu plajlarının keyfini çıkarmak için bu ünlü tekne dostu sulara akın eder. Grenadinler'deki ikinci büyük ada olan Bequia, özellikle bir denizcinin cenneti olarak bilinir.

Andaman Denizi | Tayland

Phuket'in hareketli merkezi olarak bulunan Andaman Denizi, Tayland'ın en önemli deniz hazinesidir. Bölgenin birçok adası, nefes kesen topoğrafyaları ve çevreleyen mercan resifleri sayesinde popüler turistik yerlerdir. Nadir deniz kuşlarının ve ünlü kireçtaşı sarkıtların keyfini çıkarın, daha sonra huzurlu mahremiyet için Phang Nga Körfezi'nin tenha derinliklerine gidin ve bir parti için Ko Phi Phi ile son verin.

Hırvatistan

Hırvatistan yeni her şey seçildi. Fransız Rivierası'nın ya da turistik Yunan adalarının yorgunluğunu yaşayan denizciler şimdi Adriyatik Denizi'nin kristal sularına gidiyorlar. Kalabalığa sızan infiltratlar gibi, Hırvatistan da gittikçe daha da zorlaşıyor, ancak 1778 km'lik sahil şeridi ve 1000'den fazla ada ile Hvar'a demirleyen iyi topuklu yatlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Galapagos Adaları | Ekvador

Galapagos Adaları'na bir yolculuk yaparak Charles Darwin, Kaptan Cook ve Herman Melville'in izlerini takip edin. Hem deniz hem de karasal türlerin erime potası, bu yolculuk bir doğa tutkunu, amatör bilim adamı veya tarih meraklısı için idealdir. Nadir türlerin bolluğu eşsizdir, takımadaların uzak konumuna rağmen uluslararası ziyaretçi çekmektedir.

Fransız Polinezyası

Bu cennet adalarından kayma bir denizcinin hayalidir. Fransız Polinezyası, Tahiti de dahil olmak üzere beş ana gruptan oluşuyor. Mavi lagünler, yemyeşil bitki örtüsü, yuvarlanan şelaleler ve volkanik zirveler, geleneksel kültürün büyüleyici egzotik ve egzotik deniz yaşamından bahsetmiyorlar. Fransız Polinezyası'nın 118 adaları tropikal bir ütopyadır.

Ha Long Bay | Vietnam

Vietnam'ın Ha Long Körfezi, yıkıcı derecede güzel bir UNESCO Dünya Mirası. Binlerce sarp kireçtaşı adası ve mostraları, körfezin berrak sularından, yüzen köylere, mağaralara ve ıssız kumsallara ev sahipliği yapıyor. Geleneksel Vietnam yelkencilik deneyimi için önemsiz bir gemide bir gezi yapın. Bu, inanmak için görmeniz gereken bir şey.

Cape Horn

Sonsuza kadar tehlikeli olan Cape Horn'un yuvarlanması, Everest Dağı'na tırmanmanın suya eşdeğerdir. Büyük dalgalar, güçlü akımlar, yoğun rüzgarlar ve buzdağları gerçek risklerdir, ancak uzak lokasyona ve birçok tehlikeye rağmen, rota uzun mesafeli eğlence amaçlı yelkenler için popülerdir. Çoğu kişi, manevraya en fazla odayı sunduğundan, Drake Geçidi'nin açık sularında gezinmeyi tercih eder.

Daha fazla İlhama mı ihtiyacınız var?

İLGİLİ: Dünyanın Her Yerinden 8 İnanılmaz Otel Barı
İLGİLİ: Dünya İçin Seyahat Eden 10 Golf Sahası

Ilginç Haberler

HAO Tasarım Stüdyosu Tarafından Taiwan Loft

Studio Moore tarafından Hall House

Ortak, Kobe & Sam Rockwell Tüm Erkekler Smokin Sonraki Büyük Şey Giyiyor

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri. Jason Derulo, Ryan Reynolds ve Terry Crews