Modern maceraperest için 10 vahşi yerler

Anonim

Bazıları için, kapanış saatinden yarım saat önce yerel dalışa katılmak, yeterince maceradır. Diğerleri için, karlı zirveler, akan nehirler, saf uçurumlar, tehlikeli yaban hayatı ve en azından küçük bir ölüm olasılığı olmadıkça, rahatlatıcı bir spa kaçamağıdır.

Bu gerçek adrenalin bağımlıları, macera için bu uluslararası destinasyonların herhangi birinde yeterli miktarda bulunabilecek daha büyük bir büyüklüğe ihtiyaç duyuyorlar. Sinirlerinizi çelikleştirin ve vahşi tarafa bir yürüyüşe (veya binmeye, tırmanmaya veya kaymaya) izin verin.

Boulder | Kolorado

İsminde “kaya” ile, bu Colorado kasabası, kaya tırmanışı için dünyanın en iyi yerlerinden biri olarak görülmeye başlandı. Her seviyenin maceracıları, çeşitliliği, gelişen açık hava meraklıları topluluğu ve yıl boyu süren tırmanışı için Boulder'a akın ediyor. Hem nicelik hem de nitelik olarak Boulder'un tırmanma yerleri, stilleri ve rock türleri dünya standartlarındadır. Popüler bölgeler arasında Boulder Kanyonu, Flatronlar ve Eldorado Canyon State Park'taki efsanevi duvarlar (yerliler için “Eldo” olarak bilinir) granit krampları yer alır.

Dış Hebrides | İskoçya

İskoçya'nın batısındaki batıda, Outer Hebrides'in pürüzlü sahil şeridi, denizden çarpıcı bir şekilde yükseliyor. Sayısız localar, girişler ve mağaralar, Outer Hebrides'i deniz kanosu için en iyi nokta haline getirmektedir. Ziyaretçiler çarpıcı deniz kayalıklarının altında kürek çekebilir (ya da atlayabilir), uzak kıyıları ve ıssız adaları keşfedebilir ve yunusları, fokları, balinaları ve diğer canlıları doğal ortamlarında gözlemleyebilir. Bu uzmanlık için deniz kanosu.

Pirene Dağları | Fransa

İçinizdeki Lance'i (doping skandalıyla) serbest bırakın ve Tour de France'ın dağ evrelerindeki ısırganızı test edin. Tam rota her yıl değişirken, her zaman Pireneler ve Alplerin dağ zincirlerinden geçer. Mont Ventoux'u (genellikle Turun en zoru sayılır), Col du Tourmalet'i, Col d'Aspin'i, Port de Bales'i ve Col de Peyresourde'yi deneyin. Tam Tour de France deneyimi için, Paris'teki bir şampanya ile maceraya son verin.

Büyük Himalaya Trail | Nepal

Great Himalaya Trail, dünyanın en uzun ve en yüksek dağ yürüyüşü pistlerinden biri olup, Keşmir, Hindistan, Nepal, Butan ve Tibet'ten 4500 km uzunluğundadır. GHT'nin Nepal bölümü, maceraperest kaşifin deneyimlerini bir kaleydoskop sunuyor. Yol boyunca Budist tapınaklarını ziyaret edebilir, bir teneke Tibet tereyağı çayı tadabilir ve kırmızı panda ve zor kar leoparı gibi doğal vahşi yaşamı görebilirsiniz.

Milli Parklar | Tanzanya

Tanzanya'nın 17 ulusal parkı - rezervlerini, deniz parklarını ve koruma alanlarını belirtmemekle birlikte, Afrika'nın en çarpıcı bölgelerinden bazıları. 300'den fazla memeli türü, yaklaşık bin tür kuş ve sayısız amfibi ve sürüngenler ülkeye ev sahipliği yapmaktadır. Kilimanjaro Milli Parkı, Afrika'nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro Dağı'na (5, 895 m) ve dünyanın en yüksek dağı olan dağına da ev sahipliği yapmaktadır.

Soca Nehri | Slovenya

Slovenya'nın yüksek dağ gölleri, dar beyazlatılmış kanyonları ve berrak nehirleri el değmemiş nehirleri bozulmamış bir rafting deneyimi yaşatıyor. En popüler yer ise buzlu bir dokunuşa sahip zümrüt yeşili bir mücevher olan Soca Nehri. Başlangıç ​​ve orta dereceli mavnistler, Soca'nın nefes kesici doğal manzara ve tuhaf Barok köylerinden bahsetmek yerine, meydan okuma ve sakinliğin karışımından keyif alacaklar. İlk rafting mevsimi nisandan ekime kadardır.

Bakır Kanyon | Meksika

Engebeli topoğrafya ve görsel olarak çarpıcı manzaralar arayan dağ bisikletçileri, Meksika'nın Copper Canyon bölgesinde her ikisini de bulacaklar. Bu macera kalbin zayıfları için değil. Ölümcül bir düşüşü engellemek için kir ve çakıl, dik dereceler ve tek bir korkuluk rayı değil. Eğer zorlu araziyi idare edecekseniz, aynı zamanda ölümcül manzaralar, bilimkurgu kaya oluşumları ve eski geleneklerin en eski sakinleri olan Tarahumara Kızılderilileriyle de tanışabilirsiniz.

Vahşi Atlantik Yolu | İrlanda

İrlanda'nın muhteşem kıyı pasajı 2.500 km ve birkaç ilçeyi kapsamaktadır. 5 ana bölümden birini seçin ve kendinizi ülkenin en çılgın ve en büyüleyici manzaralarıyla çevrili bulacaksınız. Kaşifler, İrlanda'nın evcilleştirilmemiş batı sahil şeridi boyunca yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir ya da kayak yapabilir, antik anıtlarda kültürü ve yol boyunca uzanan renkli, mirasa bakan kasabalarda kültür yolunda ilerleyebilirler.

Sabah | Borneo

Eğer karışık orman, su basmış yollar ve daha fazla çamur bir kova listesi-layık bir macera gibi geliyor sanırım, hedefiniz kuzey Borneo. Malezya'nın Sabah eyaletinde eşsiz floralar ve dünyanın en ikonik ve tehlike altındaki hayvanlarından bazılarını bulacaksınız. Imbak Kanyonu, uzak ve el değmemiş vahşi doğada çeşitli yenilikçi, ekolojik bilinçli 4WD sürüş gezileri için ideal bir yerdir.

Antarktika

Antarktika: son sınır. Sadece en kararlı (bazıları “çılgın” diyebilir) maceracılar onu dünyanın en güney kıtasına dönüştürür ve bu yüzden de fethetmeye değer. Lüks seyahat türleri, daha büyük gemiler için pasajda rezervasyon yapabilir, ancak enerjik yolculuklar, başka bir sefer için en iyi şekilde kaydedilir. Bu olağanüstü yeri keşfetmek için en heyecan verici yolu yelkenli veya uzun gemi ile. Antarktika macerası, kaçırılmaması gereken bir kez hayatta kalan bir deneyimdir.

Ilginç Haberler

HAO Tasarım Stüdyosu Tarafından Taiwan Loft

Studio Moore tarafından Hall House

Ortak, Kobe & Sam Rockwell Tüm Erkekler Smokin Sonraki Büyük Şey Giyiyor

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri. Jason Derulo, Ryan Reynolds ve Terry Crews