Ayakkabı Parlatma ve Ayakkabılarınızı En İyi Durumda Tutmak İçin En İyi Ürünler

Anonim

Hiçbir erkeğin sahipsiz bir çift ayakkabıya dayanması gerekmeyecek. Ayakkabılar sadece sizin yaptığınız erkek tipini tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda o sevimli kuşla barda şanslı olup olmayacağınızı da belirleyebilir.

Bu bizi kayıp ayakkabı parlatma sanatına getiriyor. Uygulama, askerin kıyafet standartlarının bir parçası olarak modern kökenleri ile askeriye sahiptir.

Başlangıçta

Ayakkabı cilası üretimi, Birinci Dünya Savaşı sırasında, ayakkabılarını parlatmak için yer alan askerlere ihtiyaç olduğu zirvede idi. Savaşları takiben, ayakkabı cilası ana akım alanına girdi ve daha geniş halk tarafından benimsendi. Bu günlerde cilalanmış bir ayakkabı, parlak parıltılı ve parlak parıltılı bir moda ifadesi olarak kabul edilir. Ayakkabı cilaları çoğunlukla balmumu, macun veya krem ​​formunda bulunur ve ayakkabıları korumak, parlaklığı arttırmak ve rengi geliştirmek için tasarlanmıştır.

Savaş döneminden kalan pek çok marka bugün hala varlığını sürdürüyor, aynı zamanda geleneğe dayandırılan pek çok orijinal malzemeye sahip ürünler üretiyor. Piyasaya hakim olan ve en iyisi olarak kabul edilen eski tarzlara sadık olan bu markalar. Bugün sizi en parlak ayaklarınızda tutmak için bilmeniz gereken markalar.

Shinola

Eski deyişiyle ünlü olan "Shinola'dan bir şey bilmiyorsunuz", şirket ayrıca 1907'den beri balmumu ayakkabısı üretiyor. Dünya Savaşları sırasında ordu personeli için popüler olan Polonya, o zamandan beri deneyimli zanaatkârlar tarafından el yapımı. . Onların imza ayakkabı cilası mükemmel parlaklık, su geçirmezlik ve koruma sağlar. İlginç bir şekilde Shinola markası, bir saat kayışları ve deri ciltli dergiler gibi deri ürünleri üretmeye başlamasından bu yana yenilikçi sahne arasında popülerlik kazanmıştır.

Kiraz çiçeği

Kivi'nin yanı sıra Kiraz Çiçeği de bilinen bir ayakkabı cilası markasıdır. Ürün 1900'lü yılların başında Dan ve Charles Mason kardeşler tarafından, o zamanlar diğer birçok ürünün yaptığı gibi giymeyecek ve leke bırakmayan bir cila yaratma arzusuyla üretildi. Cherry Blossom, Yılın En İyi Ayakkabı Bakım ve Aksesuar Markası Ödülü'nü kazanmıştır ve son dört yıldır çift haneli büyüme yılı geçirmiştir.

Meltonian

Bazı ayakkabı cilası markalarının aksine, Meltonian, lacivertten zeytinya kadar her şeyle bir dizi renkte ayakkabı cilası sunuyor. Meltonyalı, ciladaki temel yağları ve cilaları kullanarak ayakkabı derisinin kurumasını ve zamanla çatlamasını önler. Ayakkabılarınız sadece büyük bir parlaklık ile donatılmayacak, aynı zamanda ayakkabının ömrünü uzatarak elemanlardan korunmuş kalacaktır.

Angelus

Geleneklere sadık olan en iyi markalardan söz ettiğimde, Angelus'tan daha doğru olan hiçbir yer yok. Angelus ayakkabı cilası, 1907 yılında Paul T Angelos tarafından mutfağında oluşturuldu ve şimdi torunu şimdi dümende, torunuyla bugün de güçleniyor. Polisaj, kolaylıkla uygulamak ve parlaklık sağlamak için karnauba ve arının balmumu içerir. Ayakkabı cilasının Angelus markası rengi restore ederken ve deriyi korurken eski ayakkabılara hayat veriyor.

Önyükleme Siyah Japonya

Pitti Uomo'da bir markanın bu küçük güzelliğine rastlıyoruz. Japonya'da üretilen BootBlack, ayakkabılarınızın en iyi durumda ve durumda kalmasını sağlamak için çeşitli yağlar, cilalar ve kremler ve aksesuarlar sunar.

Ve son olarak.

Ayakkabılarınızı Muhteşem Bir Piç gibi Nasıl Polonyalıyorsunuz

  • Temiz bir bez ya da havluyla etiketleyin ve ayakkabı cilasıyla doldurun, böylece yeterli miktarda çalışın.
  • Sonra, yere mat veya gazete koyun, böylece cila zemini leke yapmaz.
  • Basitçe bezin polisa batırılmış kısmını alın ve elbise ayakkabısının derisine sürün, önce ayakkabının temiz ve kuru olmasını sağlayın.
  • Tamamlandığında, cilayı ayakkabının tüm alanlarına eşit bir şekilde çalışarak tümüyle ayakkabının içine sürün. Parlatıcıdan memnun kaldığınızda, giymeden önce birkaç dakika kurumaya bırakın.

Voila. Elmas gibi parla, muhteşem piç.

Ilginç Haberler

HAO Tasarım Stüdyosu Tarafından Taiwan Loft

Studio Moore tarafından Hall House

Ortak, Kobe & Sam Rockwell Tüm Erkekler Smokin Sonraki Büyük Şey Giyiyor

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri. Jason Derulo, Ryan Reynolds ve Terry Crews