Erkek Şapkaları İçin Tam Bir Kılavuz ve Nasıl Giyilir?

Anonim

Şapka bugünlerde çok kötü bir giyim eşyası. Birisi her zaman şüphe duyuyor ya da beyefendinin dairesi hakkında çirkin sözler veriyor gibi görünüyor, ama sadece bir şapka giymeyi anlamadıklarından korktukları için. Bir şapka sadece bir kıyafeti bitirmek için iyi bir yol değil, aynı zamanda her mevsimde uygun çok yönlü, işlevsel bir erkek aksesuarı. Güneş, kar, yağmur, sulu kar Tabiatın bir şapka eklenmesiyle desteklenmeyecek olan, Doğa'nın sana atabileceği neredeyse hiçbir şey yok.

Farklı çeşitler üzerinde fırçalayın, daha sonra başlık ilham ve fikirler galerimizde gezin. Yakında şapkanın zahmetsiz ve ilham verici son bir dokunuş olduğunu göreceksiniz.

En Sevdiğimiz Şapka Çeşitleri

Şapka stilleri onları takan insanlar kadar yaratıcı olsun, ama bilmeniz gereken temel konular bunlar.

Panama şapkası

Ekvador kökenli , Panama şapkası geleneksel olarak palmiye benzeri bir bitkinin kıvrımlı yapraklarından yapılır . Renkli ışık, Panama, sahil ve tropikal yerellerle ilişkilidir (Teddy Roosevelt ve Humphrey Bogart gibi tarih boyunca ağır ağırlıklar ile birlikte ). Özel Ekvadorlu dokumacılar tarafından yapılan Montecristis adında bir ısmarlama Panama şapkası, inç kare başına 1600'den fazla dokumaya sahip olabilir ve Panama şapkalı kasabanın kasabasından bir vakıf tarafından titiz koşullar altında derecelendirilir. #Menswear manzarasında, Panama yüce hüküm sürüyor. Pitti Uomo'daki neredeyse tüm hevesli tavus kuşu gösterinin Haziran baskısı sırasında bire bir çıkıyor. Üstün havalandırması ve mütevazi ağırlığı nedeniyle , Panama, yazlık bir takım elbise için ideal bir eştir.

Yaz mevsiminde yaz yapmak istiyorsanız bir Montecristis'i bir yatırım parçası olarak düşünün - yerel üreticiler tarafından üretiliyor ve küresel rekabet ve yüksek fiyatlar nedeniyle nadir bir tür haline geliyorlar.

Mevsim dışı giymeyin - mavi gökyüzü için tasarlanmış ve daha koyu sonbahar veya kış tonlarıyla uyumsuz görünebilir.

fötr şapka

Fedora, sarp-bilinçli halk ile bir aşk-nefret modelinde yakalanmış gibi görünüyor. Tabii, Fred Astaire bir tane giydi, ama World of Warcraft'ı oynayan ve deodorantı giymeyen ürpertici bir adam. Bir zamanlar dünya çapındaki işadamları tarafından giyilmişlerdi, ancak şimdi toplumun daha az sakinleri tarafından yutulduğu izlenimini sallamak zordu. Bununla birlikte, fedora, gündelik-resmi spektrumda erişilebilir doğasını takdir eden yaratıcı sartoriallar tarafından sürekli olarak geri kazanılıyor. Bir fötrün, taç boyunca uzunlamasına bir kıvrımı ve ön tarafın her iki tarafındaki 'kıstırma' vardır. İyi yapılmış bir sayı, sağlam (fakat bükülebilir) bir ağız ile keçeden yapılmalıdır. Farklı genişliklerde ve renklerde üretiliyorlar, ancak nötr tonlara ve orta boy genişliğe bağlı kalmanın en iyisi sizsiniz. Fedora eğilimi zirveye çıkmış gibi görünüyor, ama yine de çeşitli şekillerde dalgalanıyorlar ve kilini tutup bir mola vermemek için bir sebep yok.

'Uygun' bir fedora yatırım yapın . Yüksek kaliteli keçe şapkaları, indirimli mağaza deposuyla karşılaştırıldığında, zamanla şekil ve renklerini korur. Uzman şapka markaları - Akubra gibi - uzmanlığa sahipler ve odaklarını diğer aralıklarla ve dikkatinizi (ve dolarlarınızı) hak eden bu tür şirketlerle seyreltmiyorlar.

Kıyafetleri ile aşağı giymeyin. Açın, bu yüzden Oyunu okuyan ve ciddiye alan bir adam gibi görünmüyorsun.

top atan oyuncu

Aslen meşhur İngiliz aristokrat ve parlamentocu Edward Coke için tasarlanan saygın melon şapkası, garip küçük bir konuşma ve hararetli hava gibi İngiliz'le ilgili. Posh kökenlerine rağmen, Londra'nın şehir bankacılığı devresinde çalışan üst sınıf birliklerin güreşmeden önce popüler bir işçi sınıfı aksesuarı oldu. Eşsiz bir çekicilik aynı zamanda yerli Bolivyalılar kadınları ve tabii ki, Amerika'nın Eski Batı'sındaki sağlam, yalnız silahşörler arasında popülerlik patlamasına yol açtı (aslında arketipik kovboy şapkasıyla daha popülerdi). Bugünün #OOTD listesindeki son bir stand yapıp yapamayacağı herkesin tahminidir, ama eğer fedora bir intikamla geri dönerse o zaman neden melon değil?

Birine dayanamayacağına bak. Kruvaze takım elbise, şemsiye, vintage Jaguar, lüks aksan - eserler.

Birini takarsan, arkadaşlarının seni rahat bırakmasını beklemeyin.

Baba Şapkası

Kimse babasına benzemek için sabırsızlanıyor (George Clooney değilse). Her şeye rağmen, baba şapkası bu kültürel standartı parçalara ayırdı ve 2017, yaşlı erkeklerin bir kez daha sarkık ağır sikletler olduğu yıllara benziyor. Baba şapkası aslında bir yaşça başlıklı bir beyzbol şapkası. Orta yaşlı banliyö babaları boktan onları sevir - onlar rahat, ucuz ve saç çıkma tedavileri için mükemmel bir alternatif - ve bu kucaklayan tutumu milyonlarca ve diğer havalı çocukların kollarına kadar popüler kültürden süzülür .

Pop kültüründe göz kırpma ile bir tane bulma fırsatını yakalayın. Çeşitli markalar zeitgeistleri akıllıca yansıtan logolar ve argolar koydu. Bu senin reçelsen, çağdaş baba şapkası bereketli bir oyun alanı.

Unutmayın ki bu sıradan bir elyaftır - bunu sınırlı kalmaya devam et - tee-jean-jacket combos. Terzilikle giyerseniz, bir basın toplantısında beysbol antrenörüne benzeyeceksiniz.

Snapback

Snapback kuzeni ile birkaç özelliği paylaşıyor, ancak sağlam düz ağızlı ve ayarlanabilir sırtıyla ayırt edilebilir. Garip şekilli bir kafanız varsa daha az bağışlayıcıdır, ancak Amerikan sokak kıyafetleri ve onun global offshoots'ları ile geri dönülemez bir şekilde ilişkilendirilebilir. Ancak, snapback geçtiğimiz yıl boyunca arka koltukta babanın şapkasını almış gibi görünüyor. Yeni rekabete rağmen, snapback hala kentsel müzik çevrelerinde rezonansa giriyor ve spor giyiminde oldukça başarılı.

Onu ağzındaki etiketle dışarıda takma.

Her zaman bir önceki kuralı takip et.

fötr şapka

Fedora-Lite, trilby daha kısa, alçak açılı bir ağızla daha belirgin kuzeninden ayrılır. 20. yüzyılda altın bir saygınlık yaşanmasına rağmen, artık kurumsal gardıropta ortak bir özellik değil. Bugün, tilki genellikle oyunculara ve toplayıcı sanatçılara, önceki saygınlığını ve çalışan insanla bağlantıyı zayıflatıyor. Son zamanlarda, Bruno Mars onu iğrenç bir sarmal uçtan koparmak için elinden gelenin en iyisini yaptı, bu yüzden kalıcı ölümünü ilan etmek erken olabilir.

gazeteci çocuk

Gazeteci şapkası 20. yüzyılda işçi sınıfı Britanyalılar arasında bir çarpışma oldu. Liman işçileri ve tüccarlar, diğerlerinin yanı sıra bu şapkayı tercih ettiler. Eğimli bir ağız, kabarık sekiz panel gövdesi ve üst düğmesi ile karakterizedir. Bir zamanlar eski modaya bakıldığında, gazeteci şapkası yeniden ortaya çıktı. Bu uyarlanabilir ve sade bir topluluğa karakter ekler - beyaz bir tişört, Timberlands ve kot pantolon düşünün.

Harris Tweed kapağına yatırım yapın . Harris Tweed, kışın yıkılmaz ve mutlak bir cankurtaran. Aynı zamanda türünün son örneği olan saygın İngiliz kumaş fabrikalarını da destekleyeceksiniz.

Abartılı bir vücut ile almayın - başınızı bir yün balonuna benzetebilir.

Düz kapak

Düz kapak, başka bir işçi sınıfı kahramanı ve gazetecinin yakın akrabası. Üst düğmeyi ve şişirilmiş şekli bozmadan gazeteciden farklıdır. Her ne kadar popülaritesi 20'nci yüzyılın başlarında zirveye çıksa da, vintage temyiz, yıpranma kolaylığı ve bir haftasonu topluluğuna ek olarak sadeliği için bir yeniden canlanma yaşadı. En iyi tepeler ya da tembel brunchlar için bir nippy hafta sonu sürücü için uygundur.

Sonbaharda bere için sağlam bir alternatif olarak kullanın. Bir bere kadar sıcak olmasa da, yün-pamuklu bir düz başlık, dokunuşlu bir elbise ve çok daha fazla karaktere sahip.

Deriden bir tane alma - İrlandalı bir gangster gibi görünmenizi sağlar ve deri şapkalar olduğu kadar rahat değildir.

kanotiye

Bağlayıcı şapka, 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında popülerlik kazanan resmi bir yaz şapkasıdır. Boater şapka, taç çevresinde bir grogren kurdele ile sert sennit samandan yapılmıştır. Şapkaların bu tarzı bugünün erkek giyiminde bir sarkık tek boynuzlu at, ve nadiren berber quartets, dönem dramaları ve okul üniformaları dışında giyilir. Resmi bir parça olduğu için genellikle bir salon kıyafeti veya en yakın yaz yaklaşımı ile giyilir. Bağlayıcı şapka, abartılı şifoniyer için değil, kesin bir ifadedir. Ama eğer her zaman bir berber dörtlüsünü başlatmak istiyorsan, en azından arkadaşlarınla ​​bazı melodileri çalarken ne kadar keskin gözükeceğini anlatabilirsin.

Bere

Bere, faydacı soğuk hava setinden yüksek caddeli bir aksesuara kadar uzun bir dönüşüm geçirdi. Lüks ağır sikletler, yeni koleksiyonlardaki kasetlerden uzak durmadı ve onlara sokak elbisesi çevrelerinin dışında daha geniş bir kitle kazandırdı. #Menswear devresinde, geleneksel terzilik parçalarını - takımlar, blazerler, paltolar - son kış aksesuarı olarak kıllar ile birleştirmek debonair gent için yaygınlaşmıştır. Günü görmeyi hiç düşünmedin mi? Bu bere, sokak giyimi dışında çok yönlülüğe sahip olduğunu gösteriyor. Orada bir ton seçenek var: tıknaz yünlü geri dönüş numaraları, iki ton seçeneği ve tek renkli pamuklu balıkçı kasketleri.

Bir yetişkin ol ve uygun bir bere olsun. Arkada sarkan sarkıklık, kötü takılan bir prezervatif gibi görünüyor ve 2017'de yeri yok.

(Uygun bir şekilde donatılmış) bere terzisini terzilikle birleştirmekten çekinmeyin. Bir kışlık takım elbise, trençkot ve şık lacivert pamuklu bere, sağlam erkekliği mükemmel bir şekilde şık bir şekilde bir araya getiriyor.

Domuz turtası

Porkpie şapkası, fedora'nın başka bir akrabasıdır. Düz bir taç ve iç üst kenar boyunca bir kıvrım ile küçük ve yuvarlak. Onun dar ağızlı ve büzülmüş şekli, bir domuz pastası ile karşılaştırılmasına yol açtı - bu nedenle adı. Kuşkusuz, domuz eti, aslında 20. yüzyılda coşkulu bir erkek izleyici tarafından seçilmeden önce Atlantik boyunca kadınlar tarafından tercih edildi.

Porkpinin son notorieti, Breaking Bad'e atfedilebilir, burada Walter White için tehditkar Heisenberg kişiliğinde tekrar eden bir aksesuar oldu. Ayrıca, yasalara saygılı halk arasında haftasonu kıyafetine, bir fötrün çok gösterici olabileceği ve bir böreğin çok sokak olabileceği bir günlük ek olarak popüler.

Diğer malzemelere göre bir porkpinin tadını çıkarın - saman mevsiminden daha çok, hem mevsim hem de stilde çok yönlüdür.

Kendinizi her taktığınızda bir alter ego vermeyin ( Breaking Bad, Walter White için iyi bitmedi, unutmayın).

Kova şapka

Kova şapkaları, 90'ların küllerinden ve dünya çapındaki mikserler ve dans pistlerinden çıkmayı başardılar. Kova şapkası, adını (sürpriz sürprizi), hafifçe alevlendirilmiş kenarları olan ters çevrilmiş bir kovaya benziyor. Kova şapkaları, çeşitli elektronik müzik altkültürlerinde büyük bir vuruştur, ancak oylama, masada bir koltuk kazanıp kazanmadıkları konusunda hala kararlıdır. Ama bir kaç yıldan beri, yavaşlama belirtisi olmayan mermileri yapıyorlar.

Kendini çok ciddiye alırsan bir tane giyme.

90'ların içindeki hip hop etkisini ortaya çıkar ve erkeklerle birlikte bir sonraki gece giy. On beş yıl içinde geriye bakacak ve güleceksiniz (ve muhtemelen güldünüz).

Hepsini görmek için galeriye tıklayın.

1/62

2/62

3/62

Ilginç Haberler

HAO Tasarım Stüdyosu Tarafından Taiwan Loft

Studio Moore tarafından Hall House

Ortak, Kobe & Sam Rockwell Tüm Erkekler Smokin Sonraki Büyük Şey Giyiyor

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri. Jason Derulo, Ryan Reynolds ve Terry Crews