Bir DJ Yanlışlıkla Banka kimliğini ortaya çıkarabilir

Anonim

Banksy'nin arkasındaki adam Massive Attack üyesi mi?

Banksy'nin kimliği sorusu hayranlarını ve nefretlerini çok etkilemiş ve İngiliz DJ Goldie'nin dilinin kaymasıyla tekrar haberlere geri döndü.

Scroobius Pip'in haftalık Distraksiyon Adet podcastindeki bir görünüm sırasında, Goldie bunu zor sokak sanatçısı hakkında söylemişti:

“Dünyaya yazı ile ilham veren ya da beyzbol şapkası ve lanet spor ayakkabı giyen herkesle yapabilecekleri bir şey için grafiti gibi bir şey, hala yanlış anlaşılıyor. Ama bana bir balon mektubu ver ve bir tişört üzerine koyup üzerine 'Banksy' yaz ve biz sıralandık

.

Şimdi satabiliriz. Rob'a saygısızlık etme, bence parlak bir sanatçı. Sanırım sanat dünyasını tersine çevirdi ”.

Rob. Rob kim?

Goldie belirtmedi - kısa bir süre durakladı ve konuyu değiştirdi - ancak taraftarlar iki şüpheli seçtiler.

Birincisi: o, Robin Gunningham, Daily Mail “maskeli” bir adam 2008 yılında Banksy olarak teoriyi doğrulayamadığı halde geri koydu.

İkinci seçenek: Massive Attack'un şarkıcı ve kurucu üyesi Robert Del Naja. Müzikle birlikte, Del Naja ayrıca 3D adı altında görsel sanatlar üretiyor. Goldie ve Del Naja eski dostlar ve Goldie daha önce Del Naja'nın sanat eserinin onun için bir etki olduğunu ifade etti. Her ikisi de 1980'lerin sonlarında aynı grafiti çevrelerinde koştu.

Gazeteci Craig Williams geçen yıl beş ay süren bir soruşturma yürüttü ve Del Naja'nın gerçekten de Banksy'nin arkasında olduğunu ve Banksy'nin bir kişi olmadığını, Del Naja'nın elebaşı olarak sokak sanatçılarının bir kolektif olduğunu söyledi.

Del Naja bu iddiayı reddetti, “isteksiz düşünme” ve “iyi bir hikaye ama ne yazık ki doğru değil” diyordu. Del Naja, “O da bir eş” dedi. “Bazı konserlere gitti. Tamamen lojistik ve tesadüf meselesi, bundan daha fazlası değil. ”

Tabii ki, Del Naja'nın insan olduğuna inanan birine pek inandırıcı değil. Banksy duvar resimleri, Massive Attack'un yakın zamanda oynadığı yerlerde sık sık ortaya çıktı ve Banksy, Del Naja'nın 2016 kitabı, 3D ve Massive Attack adlı eserine ön yazı verdi .

Goldie'nin makbuzu Del Naja'nın Banksy'nin Clark Kent'i olduğuna dair kesin bir kanıt değil, ama dedikodunun yeniden başlamasına yetecek kadar gristen daha fazla.

Ilginç Haberler

HAO Tasarım Stüdyosu Tarafından Taiwan Loft

Studio Moore tarafından Hall House

Ortak, Kobe & Sam Rockwell Tüm Erkekler Smokin Sonraki Büyük Şey Giyiyor

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri. Jason Derulo, Ryan Reynolds ve Terry Crews