Kötü Bir Saç Kesimi Almayı Önlemek İçin Her Adam İhtiyaç Duyacak

Anonim

Dün çok boktan bir saç kesimi aldım. 30 dakika ve binlerce folikülden asla geri dönmeyeceğim. Sorunları daha da kötüleştiren, konuştuğumdan kaçınılmış olabilirdi. Kayıt için, düzeltmek için geri döndüm. Bu onu daha da kötüleştirdi.

Öte yandan iyi bir saç kesimi aydınlatıcı bir deneyimdir. Yaşamı değiştiriyor, hatta. Hayatınızı değiştiren, Oprah'a gitmek ve bunun hakkında konuşurken bir kanepeye atlamak istediğinizi.

Kanepede atlamaya layık bir kesim yapmanın sırları hazırlık ve iletişimdir. İlk olarak, aradığınızı bilin. Harika bir saç kesimi olacak:

  • Odağı daha az arzu edilen yüz özelliklerinden uzaklaştırın ve en iyi özelliklerinizi geliştirin
  • Çizgiler, karanlık noktalar veya diğer görünür sınır noktaları yoktur.
  • Doğal saç çizginizi olabildiğince takip edin
  • Ürünle veya ürün olmadan iyi görünün, yine de küçük bir yardımla hala en iyi şekilde görünebilir

Kötü bir saç kesimi almanın tam ortasındayım. Pic.twitter.com/MKOoIDl26K

- ⚡️Sushie Monster⚡️ (@Sushiemonster) 27 Mart 2018

Yüzünüze Uygun Olanları Tanıma (Gitmeden Önce)

Bu nadir olaylardan biri, aynada kendinize bakarken makyajınızı emzirmekten başka bir amaca hizmet eder. Bir saç kesimi seçmeden önce yüz geometrisini tanımak.

Farklı saç stilleri farklı saç stilleri için uygundur, bu yüzden yüzünüzün, başınızın, saçınızın ve saçınızın arka yüzünün şeklini ve boyutunu hatırlayın. Saçlarınızın nasıl büyüdüğünü ve kafanızda nasıl oturduğunu bilmek, dalmayı ve yeni bir şey denemeyi çok daha kolaylaştıracaktır. Yardım ederse, birkaç selfie çekmek için çekinmeyin. Anlatamayacağız.

Profesyonel İpucu: İyi bir stilist bu konuda yardımcı olabilir. Eşyalarını bilen bir kuaför, kafa şekliniz ve saç tipiniz için doğru kesimi tavsiye edebilir. Güvenebileceğin birini bulursan, sevgili hayat için bekle - erkek tımarhanesinin ikramiyelerinden birini vurdun.

İlham Alın (Gitmeden Önce)

Yukarıdaki her şey önemli olsa da, masaya gelmek (aslında, “sandalye” yi) akla özel bir şeyle gelmek de yararlıdır. Kimin saçı o kadar iyi ki, ciddiye almayı ve saçlarını kafana takmayı ciddi olarak düşündün mü? Stilistiniz için bir resim çekin (neşterini evde bırakın). Neyi başarmak istediğinize dair net bir fikre sahip olmak, ikiniz için daha kolay hale getirir.

Profesyonel İpucu: Evinize yakın tutun. Kalın, kıvırcık saçlarınız varsa, iyi ve düz bir şeyin resmini çekmeyin. Doğal saçlarınızla çalışın, buna karşı değil. Benzer saç tiplerine, saç çizgisine ve yüz şekillerine sahip erkeklerden saç dökülmesini istiyorsanız, kendinizi çok üzeceksiniz.

İLGİLİ: Erkek Saç Kesimi İlham 20 Galerileri

İyilik İçin Sake Up Up

Kız arkadaşın size stil tavsiyesinde bulunmaya çalıştığı zaman iyi gelir, ama onun girdisini kibarca reddeder (ve eğer başaramazsa, giydiği elbiseyle hangi ayakkabı ve çantaya gideceğine karar verdiyse, attığı tiz uyuşukluğunu hatırlatır. ).

Sizi kafanızda gerçekte sizin için pratik ya da gurur verici olmayan ideal bir görüntü haline getirmeye çalışıyor olabilir.

Aynı şekilde, kesicinizle konuşmaktan korkmayın. Aldığınız kesim üzerinde anlaştığınız gibi görünmüyorsa bir şey söyle. Bir stilistin işler bittiğini ne kadar çabuk bitirirseniz, o kadar kolay bir şekilde doğru olana geri dönebilirler. Bir yanlış snip kurtarılabilir.

Tüm yanlış snips, belli foliküler doomu ve muhtemelen tekrar geri dönmek zorunda kalıyor.

Ürünün İyi stoklanmış bir Arsenal var

İyi bir kesim elde etmek sadece sürecin bir parçasıdır. Kırmızı halıda geziniyor, kesilmiş ve mükemmelsin diye stillenmiş salondan dışarı çıkacaksınız, ancak kuaförünüzün sıkı çalışması, duşa atlarken, spor salonunu vurduğunuzda veya özellikle güçlü bir ateşle karşılaştığınızda silinecektir. rüzgar Yeni görünümünüzün bozulmaması için ihtiyacınız olan tüm temel saç şekillendirme ürünlerinde stok yapabilirsiniz.

Profesyonel İpucu: Ayrılmadan önce stilistinizden aşağı inin. Salon-taze görünümünü çoğaltmak için tam olarak neye ihtiyaç duyacağınızı söyleyebilir ve saç tipinizi tamamlayan ürünlerle evinize gittiğinizden emin olun.

İLGİLİ: Bugün Piyasadaki En İyi Erkek Saç Ürünleri

Düzenli Ayarlamalar

Timeliness (seks) tanrının yanındadır. Bir profesyonel sporcunun bir haftasonu hobisinden ayrılması, pratik ve özveridir; Bakımlı bir erkeği çaylaktan ayıran şey bakımdır. İşe koymadan üst kademelere ulaşamazsınız. İyi bir stilist, sizi her daim 4-6 haftada bir randevuyu tavsiye eder, ancak sizi gıdıklamak için beklemeniz gerekir.

En Kötü Durum Senaryosu: Yani kötü bir saç kesimi var mı? İyi haber şu ki, geri dönecek. Diğer iyi haber, onu düzeltebilirsin. Kötü haber, bir botlanmış kesimin onarılması ciddi bir beceri gerektiriyor - yani, ilk etapta gitmeniz gereken adam tarafından tamir edilmeli ve Bruce Willis'e gitmeyi planladığınız sürece kendinizi denemeyin. .

Ilginç Haberler

HAO Tasarım Stüdyosu Tarafından Taiwan Loft

Studio Moore tarafından Hall House

Ortak, Kobe & Sam Rockwell Tüm Erkekler Smokin Sonraki Büyük Şey Giyiyor

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri. Jason Derulo, Ryan Reynolds ve Terry Crews