Yüksek Times: 2015 Red Bull Cliff Dalış Dünya Serisi

Anonim

Kalbin yarışıyor. Rampaya doğru bir, iki, üç adım. Tahtanın kenarı, ayağınızda bir delik açıyormuş gibi hissediyor, zıplamak için cesaret ediyor. Suya bakıyorsunuz, aşağıdan 27 metre parıldayan ve aksiyonu yakından takip etmeyi ümit eden teknelerle noktalı.

Son bir derin nefes, sonra - sıçrama! Sadece bir kaç saniyelik serbest düşüş var, ama o zamanlar en çok katı zeminde bile çalışamayan çene düşürücü jimnastik yetenekleri yapmanız gerekiyor. Su yüzeyindeki isabet zor ama hoş geldiniz. Dalışı tamamladığınız sırada, dalga dalgaları ve rölyef dalgaları sizi yıkar.

Tamam, belki de değil. Yakın zamanda uçurumdan uçarak uçmayacaksınız ve kesinlikle dünyanın en iyi uçurum dalgıcını taçlandırmak için bir yarışmada yapmayacaksınız. Ama olanlar için, 2015 Red Bull Cliff Diving World Serisi, bu hafta sonu İspanya'da muhteşem bir yakınlığa gelecek.

Nihai Yüksek

17 sporcu. 11 ülke. 5 yer. Bu yılki Cliff Diving World serisine kadar olan dönemde, neredeyse bir düzine ulustan 17 dalgıç Red Bull Cliff Diving World Serisine hak kazanmak için yarıştı. Yıl boyunca 8 farklı noktadan geçecek olan prestijli etkinlikte sadece 5 nokta mevcuttu.

Dalgıçların son listesi Cali, Kolombiya'da eleme sırasında katılaştı. Meksikalı Jonathan Paredes geri döndü, ardından İngiltere'nin Blake Aldridge'i, Çek Michal Navratil'i, Amerikan Andy Jones'u ve Brezilya'dan yeni Jucelino Junior'ı izledi. Rekabet etmek için planlanan dalgıçların partisine katıldılar ve tam kadroyla birlikte yarışma, bir şampiyonu taçlandırmak için 8-duruş uluslararası yolculuğuna başladı.

Cartagena, Kolombiya. La Rochelle, Fransa. Teksas, ABD. Kopenhag, Danimarka. Azores, S. Miguel, Portekiz. Mostar, Bosna-Hersek. Polignano a Mare, İtalya. Birbiri ardına nefes kesen bir konumla, dünyanın en iyi uçurum dalgıçları yargıçları etkilemek için mücadele etti ve her durakta 27 metre yükseklikten 4 dalış yaptılar. Bu hafta sonu son duraklarına ulaşıyorlar: Bilbao, İspanya.

Bilbao'da Dalmayı Alma

Tüm insan koruma içgüdülerini bir uçurumdan atmak için meydan okuyacaksanız, bunu muhteşem bir yerde de yapabilirsiniz.

Bilbao Bask şehri bu yılın büyük finali için güzel bir fon. İber Yarımadası'nın kuzey ucunda yer alan şehir, kuzey İspanya'nın en kalabalık metropol alanlarından birinde yer almaktadır. Bilbao, 14. yüzyıldan beri ticari bir merkez olmuştur ve daha yakın zamanda sosyal, ekonomik ve estetik bir yeniden canlandırma sürecine girmiştir.

Dalış yeri Salve Köprüsü. Geçtiğimiz yılın büyük başarısının ardından La Salve Bridge, yılın son estetik serbest düşüşleri için kalkış şeridi ve 2015 şampiyonu ödülünün verileceği yer olarak geri dönüyor. İkonik yapı ve Guggenheim Müzesi, Red Bull Cliff Diving'deki dönüm noktası 50'nci yarışma için göz kamaştıran bir sahne olacak.

Dalgalar yapan adam

Bu yılın Cliff Diving World Serisinde izleyecek bir erkek varsa, Gary Hunt. Bu, rodeoda ilk defa neredeyse yok (spor olaylarını karıştırmamak için). Şimdiye kadar 2015 küresel turunda 6 zafer kazandı - bu da sadece 1 karşılaşmada kazanmayı garantilemediği anlamına geliyor.

İngiliz dalgıcının atletik beceriksizliği, 2009 yılında ilk Red Bull Cliff Diving World Serisinde yarışmayı bitirmesinden bu yana sergileniyor. 2010 yılında, önceki şampiyonu Orlando Duque'den önce 6 mancınık 6 av attı. Av sonra ikinci bir başlık için 2011 yılında 4 ardışık yarışmalar kazanmak için ilk dalgıç oldu. 2012 yılında üçüncü ardışık World Series galibiyetini perçinledi.

2013, Hunt'in Rusya'nın Artem Silchenko'suna en çok gözünü kaybettiğini gördü, ancak 2014'te World Series galibi olarak podyuma geri döndü. Bu sene, Hunt finale giderken rahatça dinlenebilir. Kemerinin altında yarım düzine kazanırsa, 2015 Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi şampiyonu olarak onaylandı.

Ilginç Haberler

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri. Ryan Reynolds, Donald Glover ve Josh Brolin

Yıldız Savaşları Jetleri Gökyüzüne Çıkıyor

İlham Kılavuzu: Yeşil Bir Takım Giymek İçin 50 Yolları

Şimdi Giymek İçin Erkekler İçin En İyi Bad-Ass Deri Ceketler