Bir Girişimcinin Öğrenmek İçin En Kullanışlı Dil Bekleyeceğiniz Şey Değildir

Anonim

Hepimiz çocukken süper güçler diledik, ama hiç kimse bir Fransız dilbilgisi ders kitabı için Noel Baba'ya yalvarmadı.

Ancak, günümüzün küreselleşmiş dünyasında, diller her zamankinden daha önemlidir. Tabii ki bir "hola" bile öğrenmeden tüm kariyerinizi aşmak mümkündür, fakat seçenekleriniz çok daha sınırlı ve CV'nizin beceri bölümü ikinci bir dil olmadan daha az cazip geliyor.

Aslında, Microsoft'un kurucusu ve milyarder Bill Gates, 2015 yılında hayattaki en büyük pişmanlığının sadece İngilizce bildiğini söyledi. Ve kapatıp düşünmeden önce: Eğer Bill Gates bunu başaramadıysa, bunu nasıl yapmalıyım diye düşünün, bunu düşünün — dil öğrenimi her şeyden daha kalıcı olmakla ilgilidir. Ve yetişkin olarak ikinci bir dil öğrenmenin amacı (iş bağlamında) işlevsel olmaktan ziyade büyük ölçüde sosyaldir.

Başka bir deyişle, iki dilli değilseniz, ikinci dilde toplantılar yürütecek ve rapor yazmayacaksınız. Öğrenmiş olmanın yararı, denizaşırı ofislerdeki meslektaşlarınızla bağlantı kurabilme, iş gezilerinizde kendiniz için para kazanabilme (ve bu gezilere gönderilecek ilk seçenek olma) yeteneğinizden kaynaklanıyor ve hala bir çeşit zihinsel beceri.

Ayrıca, hedef pazarınızın kalplerini ve zihnini kazanmak istiyorsanız ve bu pazar, sizden farklı bir dil konuşan kişileri de kapsayacak şekilde gerçekleşirse, biraz öğrenmek için çaba sarfetmek uzun bir yol kat edebilir.

Çoğu Avustralya lisesinde, dil öğrenimi tipik olarak Avrupa dillerine odaklanmıştır - Fransızca, İspanyolca, Almanca vs. Ancak, İngilizce konuşan bir girişimci için en yararlı dil olan EFTM'deki yaşam stili editörü Geoff Quattromani'ye göre; :

“Mandarin - özellikle de herhangi bir üretimi dış kaynaklara satmayı veya Çin'e satmayı planlıyorsanız.”

Girişimci dergisi için bir yazar olan Ofer Shoshan, Mandarin'nin “Dünyanın 1, 1 milyar yerli konuşmacısı ile dünyanın en yaygın dili” olduğunu açıkladı.

Bir dil öğrenme uygulaması olan Rype, her yıl trilyonlarca dolar değerinde ürün üretildiğini ve Çin'den ithal edildiğini belirtti. Ve Alibaba gibi küresel işletmelerin batılı ülkelere yönelmelerini sağlayarak Çinli müşteriler, ortaklar veya tedarikçilerle iş yapmak kaçınılmazdır.

“Uluslararası iş dünyasında bir avantaj istiyorsanız, Mandarin iş için öğrenmek için en önemli dillerden biridir.”

Yani orada var: Hedef pazarda karar vermediyseniz: Mandarin başlamak için iyi bir yer olabilir. Aksi takdirde, İspanyolca'da (Güney Amerika ve Orta Amerika pazarlarına girebilmenizi sağlayan diğer birçok iş diline kıyasla nispeten kolay), Almanca - beş ülkenin resmi dili ve dört diğer dilde önemli bir ikincil dil Fransızca - kelimenin en popüler dillerinden biri ve küresel piyasayı kırmaya çalışan bir girişimciyi öğrenmek için inanılmaz derecede faydalı bir dil .

Ilginç Haberler

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri. Ryan Reynolds, Donald Glover ve Josh Brolin

Yıldız Savaşları Jetleri Gökyüzüne Çıkıyor

İlham Kılavuzu: Yeşil Bir Takım Giymek İçin 50 Yolları

Şimdi Giymek İçin Erkekler İçin En İyi Bad-Ass Deri Ceketler