Mükemmel Toz Peşinde: Japonya Kayak İçin Bir Kılavuz

Anonim

Japonya'nın en dayanıklı görüntüleri, bahar kiraz çiçekleri veya muhteşem sonbahar yaprakları ile dolu çarpıcı kırsal özelliği.

Ancak Japonya, nefes kesen kış manzarasında da kısa değildir ve giderek artan sayıda insan, bozulmamış karda taze izler bırakmak için ülkeyi ziyaret etmektedir.

“Bir Japon kayak tatili yaklaşık üç şey: kayak, yemek ve onsening.”

Japonya, yüzlerce ve yüzlerce kayak merkezine ev sahipliği yapıyor - Amerika Birleşik Devletleri kadar, bir ülkede büyüklüğünün bir kısmı. Aslında, neredeyse Japonya'daki tüm sakinlerin birkaç saatlik bir kayak beldesinde yaşadığı söyleniyor.

Dünya standartlarındaki derin tozdan, geleneksel geleneksel köylere, eski bir Olimpiyat Köyü'ne, Japonya'daki maceracı gezginlere açılan geniş seçenek eşsizdir. Powderhounds, bunu kova listene ekle.

Ne Paketlenmeli?

Sayısız meraklısı, Japon karını dünyanın en iyisi olarak kabul ediyor. Ülke tek sezonda 18 metreye kadar çıkabilir ve bu etkileyici miktarına rağmen, kaliteden vazgeçmez. Aussieskier.com'dan Richard Ross, en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki önerileri sunar:

“Japonya'nın karını bu kadar özel kılan hava, doğrudan Sibirya'yı havaya uçuruyor, bu yüzden süper toasty dişlere ihtiyacınız var. Merinos, her zaman taban katmanları ve yüz koruması için en iyi seçenektir ve dolaşımınız büyük değilse, bu ekstremitelerin sıcaklığını korumak için şarj edilebilir ısı paketleri ile eldiven ve botlara bile gidebilirsiniz. Güneşi görmeyeceğiniz için kesinlikle düşük ışık mercekleri olan gözlüklere gidin!

Japonya'nın eşsiz kar koşulları, keyfi en üst düzeye çıkarmak için harika ekipman dikte ediyor. Yağ tozu kayakları, gün içinde daha fazla saat ve haftada daha fazla gün geçirmenizi sağlar. Bel genişliğinde yaklaşık 110 mm'nin üzerinde bir şey arayın, rocked uçları ve kuyrukları ve derin karı en iyi şekilde yapmak için nispeten yumuşak bir esneyle. Eski okuldaki arıncılar işe yarayacak, ama onları toz çizgileri aşarken son güldüreceksiniz. ”

Ne zaman yolculuk yapmak

Japonya'daki kayak sezonu genellikle aralık ayının ortasından sonlarına kadar başlıyor ve Mart ayı sonuna kadar ya da Nisan ayı başlarına kadar devam ediyor. Bazı tatil köyleri Ekim ayı sonlarında, genellikle kar yapma makinelerinin desteğiyle açılır.

Aralık ayında seyahat etmek kar için endişeli bir bekleme anlamına gelebilir, ancak ödeme mükemmel olabilir. Sezonun diğer ucunda, tatil köyleri Mart ayı sonundan sonra açılmakta, genellikle 'bahar kayağı' moduna girmekte ve birçoğu daha düşük asansör bileti fiyatları sunmaktadır.

Japonya sezonunun zirvesi ocak ayı ortasından şubat ayına kadardır. Daha sonra kar kalitesi en yüksek seviyededir, ancak popülerlik de artmaktadır. Kalabalıkların eğimli olmasını ve ön plana çıkmasını bekliyoruz (muhtemelen şimdi bile).

Hafta sonları ve milli bayramlar da meşgul. Yeni Yıl tatili, Ocak ortasındaki 3 günlük hafta sonu, Şubat ortasındaki 3 günlük hafta sonu ve Çin Yeni Yılı özellikle kayakçılarla popülerdir. Diğer taraftan hafta içi, beklenmedik şekilde boş olabilir. Daha az bilinen tatil beldelerinde, daha fazla insanın olmasını istemekle kendini bile bulabilirsin.

En iyi kar yağışı nerede

Seçebileceğiniz 500'den fazla tatil köyü ile, Japonya'da nerede kayak yapmak karar vermek zor bir iştir. Birçok kişi uluslararası kayakçıların radarı altında uçar, ancak bir avuç dünya çapında bilinir hale gelmiştir. En iyi tatil köyleri ve kar koşulları kuzey Japonya'da (Hokkaido ve Tohoku) ve Japonya Denizi kıyısındaki dağlarda (özellikle Niigata ve Nagano) bulunur.

Hokkaido

Hokkaido en soğuk ve en kuzeydeki Japon adasıdır ve tartışmasız en iyi toz karını alır. Bölgedeki popüler yerler arasında Furano, Rusutsu ve en ünlü Niseko bulunmaktadır. Birçoğu Niseko'nun ülkedeki en iyi tatil yeri olduğunu düşünüyor.

Nagano Eyaleti

Nagano, muhteşem Kuzey Japonya Alpleri ve birkaç dünya standartlarında kış sporları tesislerine ev sahipliği yapmaktadır (1998 Nagano Kış Olimpiyatları sırasında kullanılan). Ana kayak bölgeleri Hakuba ve Otari, Shiga Kogen ve Nozawa Onsen bölgesidir - hepsi de Olimpiyat etkinliklerine ev sahipliği yapar.

Niigata Eyaleti

Kolaylık için, Niigata Prefecture'daki Yuzawa Kasabası'nın geçmesi zordur. Yuzawa'dan kasaba ve komşu Minamiuonuma bölgesindeki 20'den fazla tatil köyüne erişilebilir. Bu Naeba, Kagura, GALA Yuzawa ve Iwappara gibi tanınmış tatil köyleri içerir.

Tohoku

Tohoku, Honshu ana adasının kuzey kısmıdır. Bölgede çok sayıda kar bölgesi bulunabilir, ancak en ünlüleri Yamagata'da bulunan Zao Onsen'dir. Zao Onsen, ülkenin en eski tatil beldelerinden biridir ve meşhur “Buz Canavarları” na ev sahipliği yapmaktadır.

Tüm kutuları işaretleyen bir tesisi bulmakta zorluk çekebilirsiniz, bu yüzden en önemli olanları işaretlemeye odaklanın. Farklı yetenekler için arazi, toz, kaldırma altyapısı, yerel kültür, aile dostu, tesis büyüklüğü, maliyet, dil becerileri, kar hacimleri, gece hayatı, kapalı pist kayak fırsatları ve “tatlılar” bulma olasılığı göz önünde bulundurun.

Kayak Yapmadığınızda Ne Yapmalı?

Yamaçlarda geçen uzun bir günün ardından sıcak bir duş ve rahat bir yataktan başka bir şey istemeyebilirsiniz, ancak Japonya'nın orada sizi beklemesiyle, uyku bir israf olacaktır.

Yemek için yerel sushi-ya (suşi barları) ve restoranlarda yerel lezzetleri tadın . Alplerde bulacağınız fondü yerine Japon kayak mutfağı, Wagyu sığır eti, katsu köri, yakisoba ya da ramen broth'da pişirilen bir şey anlamına gelir. İçecekler için, kalabalık izakaya sahnesini ve diğer rahat, genellikle çıplak kemikleri, barları deneyimlemek için şehre gidin.

Japonlar kayak hakkında ciddi olarak, rahatlama konusunda da ciddi. Birçok tatil beldesinde veya yakınında bulunan geleneksel kaplıca banyosunda bir onsen dalışla Alp atletizminin bir gününü izleyin.

Buğulanmaları (güvensizliklerini evde bırakın) ve buharlı sulara girmeden önce kendinizi temizlemeniz beklenecektir. Huzursuzluktan müstehcenliğe uzanan zevk sesleri için hazırlanın.

Bilmeniz Gereken Dört Şey

Kışlık paletlerinizi toplayıp pudra püskürtmeden önce, Japonya'da kayak hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var.

Düşündüğünden daha ucuz. Japonya'nın büyük şehirleri bütçeleri şişirmek için uluslararası bir üne sahiptir, ancak kırsal bölgeler (kayak merkezlerini bulacağınız yerler) şaşırtıcı derecede ekonomiktir. Tesis ne kadar büyükse, harcayacağınız miktar o kadar büyük olur, hatta en büyük olanlar bile hayatınızın birikimine dalmadan gezinebilirler. Japonya'da, Avustralya, Kuzey Amerika veya Avrupa'da kayak yapmak daha az masraflıdır.

Nakit ile gel. Japonlar teknolojik gelişmeleriyle ünlüdür, ancak para birimine geldiğinde pek çok şey görmeyi beklemezler. Japon kayak merkezlerinde ATM'lerin bulunması zor. En yakınına ulaşmak kar boyunca uzun bir otobüs yolculuğu gerektirebilir. Kredi kartınızın da kabul edilmesini beklemeyin. Japonya bir nakit toplumudur. Hazırlıklı gel.

Küçük tatil yerlerini keşfedin. Japonya'nın yüzlerce kayak merkezi var ve en iyi siteler artık uluslararası bir müşteri tarafından biliniyor, ancak ülke aynı zamanda birçok mikro kayak alanıyla da noktalanıyor. Yamaçlar her zaman dik değildir, ancak koşular ucuzdur ve kalabalıklar varolmaz. Kendi kişisel toz tepeni bile bulabilirsin.

Bir après sahnesi beklemeyin. Büyük tatil beldelerinden birini ziyaret etmediğiniz sürece, bir Japon dağında çok fazla gece hayatı bulamayacaksınız. Bir Japon kayak tatili yaklaşık üç şey: kayak, yemek ve onsening. Sadece yoğun yabancı nüfusu olan yerler yoğun barlara sahiptir. Boş koşuları ve minimum deniz aşırı etkisini tercih edip etmeyeceğinize karar verin, ya da yoğun bir gece hayatı sahnesiyle meşgul olun.

Ilginç Haberler

HAO Tasarım Stüdyosu Tarafından Taiwan Loft

Studio Moore tarafından Hall House

Ortak, Kobe & Sam Rockwell Tüm Erkekler Smokin Sonraki Büyük Şey Giyiyor

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri. Jason Derulo, Ryan Reynolds ve Terry Crews