Rusty Yak'ın Irkçı Reklam Hedefleme Kırmızı Kafalar Avustralya'da Yasaklandı

Anonim

Kırmızı kafalarını kirletmeyeceksin. Bu, Carlton ve United Breweries’in resmen Avustralya ekranlarından yasaklanmış olan Rusty Yak Gingery Ale’nin en son reklam kampanyasına teslim edilmişti.

Reklamın kamuoyunda “saldırgan”, “ırkçı”, “kabadayılık” ve “kızıl saçlılara” ayırımcılık yaptığını ilan ettikten sonra, reklam izleyicisi, Şeytan dişlilerinin yavrularını kötüye kullandığını düşünerek buna göre hareket etti.

Rusty Yak Gingery'de, ticari izleyicilerin “DNA'larımızda, nesiller boyu süren şaşırtıcı ailelerde dolaşan” Zencefil Geninin yayılmasını durdurması istenir. Birçoğu (biz) için komik olsa da, diğerleri ona tam bir saldırı yaptı ve PC kartından cehennem oynadı.

“Reklamın, kızıl saçlı olanlara karşı ayrımcılık yapması çok rahatsız edici bir şey, sanki bir tür hastalıkmış gibi“ yayılan geni durdurmaya ”ihtiyaç duyduklarını düşündürüyor. Çocuklar zaten okulda kırmızı saçları olduğu için zorbalık yapıyorlar ve bunun gibi reklamlar sadece bu tür zorbalıkları cesaretlendiriyor, ”diye şikayette bulundu.

Reklamın yaratıcısı Clemenger BBDO Melbourne, "Yakut Gücün Yayılması" nı, düzenli Yak altı paketlerinde saklı Rusty Yak Ginger Ales şişeleriyle aynı doğrultuda durması yönündeki mesajlarını vermeyi amaçladı.

Carlton ve United Breweries yasağa, kırmızı kafaların bir yarış olmadığı için karara katılmadığını söyledi.

“Şikayetler, kırmızı saçları nedeniyle insanlara karşı ayrımcılığa ve kötü muameleye değinmektedir, ancak bu özellik ırk içinde yer almamaktadır.”

Dahası, yaratıcılar, reklamın Rusty Yak Ginger Ale ve kırmızı kafalarını sevgi dolu, açık yürekli ve humours şekilde ilişkilendirdiğini açıkladı.

“Reklamlar, temalar ve temaların genel izlenimi kırmızı kafalara karşı negatif değil, “ zencefil geni ”ni keşfettiğimiz mizahi ve komik bir duyuruyla, yukarıda belirtilen şekilde bir ayrımcılık veya aşağılamayı teşvik etmemektedir. biramızda, ”diye ekledi CUB.

Reklam Standartları, “DNA'nın soydan ve soydan kaynaklandığı düşünülebilir ve dolayısıyla bu bağlamda kızıl saçlı insanlara yapılan göndermenin, ırk tanımına dahil olduğu” düşünüldüğünden dolayı, kızıl saçlara sahip olmanın aslında yarış kartının altına düştüğünü teyit etmiştir.

O zamandan beri CUB, rahatsız edici olanlara karşı reklamı çekti.

Ilginç Haberler

HAO Tasarım Stüdyosu Tarafından Taiwan Loft

Studio Moore tarafından Hall House

Ortak, Kobe & Sam Rockwell Tüm Erkekler Smokin Sonraki Büyük Şey Giyiyor

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri. Jason Derulo, Ryan Reynolds ve Terry Crews