Akıllı Günlük Resmi Olarak Öldü - Bu, 2018'de Elbise Kodunu Nasıl Giyecek

Anonim

Bizi gecenin ilk saatlerine ayıracak olan tüm sorulardan, 'akıllı gündelik' ne demek istediğimizin sonsuz bir karşıtıdır. Dürüst olmak gerekirse, kaygımız asılsız değildir: Macquarie Dictionary, akıllı hatırayı “gündelik bir tarzda iyi giyimli” olarak tanımlar (ne anlama gelirse).

Oxford bunu “sade, geleneksel ama nispeten gayri resmi” olarak tanımlar. Kentsel Sözlük ısınarak, akıllı gündelik insanların “her zaman karışıklığa ve genellikle olağanüstü sonuçlara yol açan olaylara, partilere ve iş yerlerine tokat attığı saçma bir kıyafettir” şeklindeki kesişme noktasını sunar.

Yani evet, kimsenin gerçekten bir ipucu olmadığını söylemek güvendedir, ama bu, çocukların yaş sorusunu sormasını engellemez.

Öyleyse bir adam ne yapmalı? Dudlar gibi görünmek yerine, bu muğlak terimi yıkmaya ve halkı (ve kendi) iyiliğini açığa çıkarmaya karar verdik. Burada, akıllı rahat parçanın ortak unsurlarını parçalara ayırıyoruz, böylece 2018'de en az bir şey elde edebilirsiniz.

İddia Edilen Aldatma, Sözde Akıllı Günlük.

Akıllı gündelik anlamsız olabilir, ama bu tamamen kancadan uzak olduğun anlamına gelmez. Bu kafa karıştırıcı no-mans-land, formalite spektrumunun her iki ucunun ortasını bulmakla ilgilidir. Haftada sekiz kez yogaya giden bu zengin özel okul kartallarının söylediği gibi - burada her şey dengeyle ilgilidir.

Gerçek cluey formunda, ekibimiz sadece isme dayanarak anladım: akıllı gündelik. Önce akıllı, sıradan saniye. Şüphe duyduğunuzda - ve bu hayatınızın tüm alanlarına uygulanmalıdır - güvenli oynayın ve daha akıllı tarafta giyin.

İnsanlar, kanlı bir nedenden ötürü aşırıya kaçmaktan daha iyi bir şey giymenin daha iyi olduğunu söylüyor. Şimdi bunu düzelttik, gardırop zımbalarını kırıp, akıllı sıradan kıyafet kodunun neye benzeyeceğine dair bir fikir vermeyeceğiz.

Akıllı Casual Blazers & Ceketler

Blazers, bombardıman uçakları, kamyon şoförü ceketleri, hepsi akıllı rahatlık olarak sınıflandırıyor.

Altından daha fazla abartılmış olmak daha iyidir, ama takımlar hayır-hayır. Ancak, spektrumun daha akıllı ucuna yaslanmak istiyorsanız, Blazerler bir elyaf olmalıdır.

Pamuklu keten karışımları, sıcak erkeklerin tercih ettiği seçenek olarak düşünürler (tek başına keten kırılabilir), kışın yün veya yün-ipek karışımları giyilmelidir. Çizgili cepler ile astarsız, yumuşak omuzlu ceketler ve sıcak olduğunda kolları biraz döndürmek için düğmeler.

Bombacı ceketler ve trençkotlar da akıllı da olsa rahatlıkla kabul edilebilir. Altında çizgili tişört ve düzgün preslenmiş pantolonlar olabilir. Evet, şimdi konuşuyorsun.

Düz renklerden daha fazla mesafe elde edersiniz, ancak burada ve burada mavi, bordo, ten rengi veya tuhaf desenin daha yumuşak tonlarını denemekten korkmayın. Yenilikçi, neon veya müstehcen bir ifadeyle, birinin çubuğun diğer tarafından görülebileceği baskılarla gitmeyin.

Akıllı Casual Gömlek

Gevrek tutun veya biraz renk ekleyin

Geleneksel renkte tek renkli bir gömlek güvenli bir seçenektir, ancak kesinlikle tek seçeneğiniz değildir. Desenli (çizgili veya ince balıksırtı) gömlekler kişiliğe bir bakış getiriyor ve üst kısımdan gitme konusunda endişeleriniz varsa daha klasik parçalarla dengelenebiliyor. Cehennem, bu günlerde bile baskılı gömlekler tamamdır. Sadece çok fazla renk yapmayın.

Onu içeri sokman gerekiyor mu? Uzun gömlek kuyruklarıyla tasarlanmışsa, evet. Eğer değilse, o zaman hayır. Ama eğer bir ceket giyiyorsan, 2000'lerin ortasındaki dördüncü sınıf bir DJ'e benzememek için, gömleğini giymenin bir yolunu bulmalısın.

Akıllı Casual Tees

Renk, şerit veya düz güzel çalışacaktır

Tembel? Düğmeyi tamamen kapatabilirsiniz.

Bir t-shirt, akıllı rahat bir gardırobun mükemmel kabul edilebilir bir parçası olmakla birlikte, yalnızca temel özelliklerle uğraştığınızdan emin olun. Crewneck ile keskin, uyumlu bir tişört için gidin. İnce, incecik kumaşlardan kaçının, çünkü hiç kimse nipellerin boyutlarıyla ilgilenmiyor. Bundan sadece bir şey alırsanız, barda 'o adamlardan' biri olarak biliniyor olma fikrine bağlı değilseniz, V boyun tişörtlerinden kaçınmayı unutmayın.

Akıllı Günlük Pantolon & Kot

Pantolon veya kot bir tamam.even geniş bacaklı serin

Pilling, parlak Myer takım elbiselerinize gizlice girmeyin ve kimsenin fark etmeyeceğini ummayın. Üzerine uyarlanmış bir şey elde etmek ve yerine denim veya chinos gitmek daha iyidir.

Bunları, bastırılmış bir renkte veya nötr konumda tutun ve ayakkabınızın üzerinde çirkin kıvrımları önlemek için daha kısa kenarda tutun. Ve bazı sıradan bir geçit olsa da, bu hiçbir şeyden vazgeçmiyor - Pearl Jam kapak grubunda değil ya da bir müzik festivaline gidiyorsunuz.

Ve kot pantolon mu? Evet, gündelik hayatın 'akıllı' kısmına ayak uydurmak için riplerden kaçının. İdeal olarak, jeaninizi blazerli bir tişört veya tişört ile eşleştirin.

Akıllı Rahat Şort

Düz git ya da basılmış şeyler sadece dizinin üstünde tut

Şortla, kaçınmanız gereken şeyleri söylemek muhtemelen daha kolay. Uçaklar, kargo şortları, diz altında herhangi bir şey ve sporda oynayabileceğiniz her şey kesinlikle göz ardı edilmelidir.

Pamuklu veya pamuklu çarşaflarda biraz çaba harcadığınızı göstermek için uyarlanmış bir şey için gidin. Eğer kıyafetinizin geri kalanı düzse, ancak aksi taktirde donanma, gri veya krema ile basit kalıyorsa, bir modelde Chuck. Ve biz onları özel tuttuğumuzu söyledim, ama fasülye konturunun yüce hüküm sürdüğü retro ayaklı şortlara benzememeliler.

Akıllı Rahat Ayakkabılar ve Spor Ayakkabıları

Spor ayakkabı, loafer'lar, espadrilles, derbi'nin hepsi kabul edilebilir

Kokteyl elbisesinin aksine (smart casual'in yaşlı, aloof abisi) ayakkabıları daha az problem. Çok şeyden kaçabilirsin, ama her şeyden değil. Kural, onları kıyafetinizin en üst yarısı ile uyumlu tutmaktır. Şort ve keten oxford gömlek ile oxfords giymeyin. Ve Converse All-Stars'ın chinos ve bir blazer ile önlenmesi hakkında düşünmek isteyebilirsiniz. Tenis ayakkabısı ve süet derbisinin keşiş kayışları ve mokasenlere olan her şey biletlere uyuyor - temiz olduklarında ve bir çöp tepsisinin altından bir çılgınlık içinde atılmadıkça.

Muhtemelen daha iyiyi biliyorsunuzdur, ancak ayakkabıların kıyafeti giydiğini veya kırdığını ve bir Rolex giyip herkese bira içip bağırmıyor olsanız bile onların haklarına sayılacağınızı unutmayın.

Akıllı Rahat Aksesuarlar

Aksesuarlarla kolay geçin

Kravatlar isteğe bağlıdır, ancak dürüst olmak gerekirse, hiç bir zaman için çığlık atan akıllı bir olayı ön göremiyoruz. Evde bırakın ve biraz renk katmak yerine bir cep karesi getirin. Gömleğinizle koordine edin, çok cesur veya zahmetli hanzelerden kaçının.

Gündüz için güneş gözlüğü bir zorunluluktur (özellikle sohbet partneriniz biraz sıkıcı ve gözleriniz dolaşıyorsa). Kaplumbağa kabuğu, bireysellik için en iyi seçimdir, ancak kıyafetinizin geri kalanı bol renkte ise muhafazakar siyah veya kahverengi çerçeveler iyidir.

Ve unutmayın, beyler, iyi bir gülümseme ve nazik bir tavır, getirebileceğiniz en iyi aksesuarlardır (Robbie Williams'a bedava molly ve biletlerin yanı sıra).

Bir araya nasıl bakacağınız konusunda daha fazla ilham almak için aşağıdaki galeriye göz atın.

1/22

Pantolonlu kesilmiş bir alan / kamyon şoförü ceketi olan bir gömlek.

2/22

Beyaz yakalı, açık yakalı gömlek ve blazer klasik görünümlü.

3/22

Modern smart-casual, pantolon askısı ve kamp yakalı gömlek.

Ilginç Haberler

HAO Tasarım Stüdyosu Tarafından Taiwan Loft

Studio Moore tarafından Hall House

Ortak, Kobe & Sam Rockwell Tüm Erkekler Smokin Sonraki Büyük Şey Giyiyor

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri. Jason Derulo, Ryan Reynolds ve Terry Crews