Başarılı İş Adayları Tümü Bu Karakter Özelliklerini Paylaştı

Anonim

Sıkı çalışmak. Pozitif. Kendinden motive etti. Emin. Esnek. Düz ileri gelebilir, ancak dairenizde benzersiz ve güvenilir bir ürün istediğiniz gibi, bir patron bordrosunda aynı şeyi ister.

Basıncı hazırlık ile hafifletme

Yukarıdaki cookie-cutter nitelikleri harika, ama gerçekten bir çalışanı gerçekten akranları arasında öne çıkarmak mı?

İşte patronların aslında kendi çalışanlarında aradıkları altı karakter özelliği ve neden önemli oldukları.

Güvenilirlik

Güvenilir olmak, üretkenlik için önemlidir. Bir patron, sorumluluklarını yerine getirmek ve son teslim tarihlerini vurmak için çalışanına güvenemezse, ekip zamanında nasıl teslim edebilir? Bir patron ihtiyaç duyulduğunda güvenilir bir çalışana dönecek ve gelecekte bir yükselme ya da terfi için onları akılda tutacaktır. Onlara güvenemezlerse, bu olmayacak.

Freelancerlar bu karakter özelliğinden çıkarılmaz. Güvenilir olmadığınız için, hiçbir müşteri arzu edilen deneyimden daha az bir süreye sahipse, sizi tavsiye etmeyecek veya yeniden sözleşmeyecektir. Çalıştığınız insanlarla açık olun ve iletişim kurun. Bir hafta boyunca OOO olacaksanız, o zaman boyunca herhangi bir ödevi iletmediklerinden emin olun.

Admirability

Eğer Jeff Bezos ve Amazon haberlerini takip ederseniz, Jeff Bezos'un potansiyel yeni çalışanlar hakkında sorular sorduğu bu makaleye rastlamış olabilirsiniz. Takdir edilebilirlik kavramı, makalede belirttiği gibi, ilk işe alımın ötesine geçer. Beğendiğiniz birisiyle çalışmak, daha çok çalışmanızı sağlar ve ekip içinde bir topluluk hissi yaratır.

Peki, nasıl takdire şayan? İş arkadaşlarınızı ofis alanı dışında tanıyın. Sosyal sayfalarına uğrayın, neye ve kime hayran olduklarına dair bir fikir edinin. Ofiste bir endişe varsa, mümkün olan en kısa sürede ele alın. İş arkadaşlarınız için daha fazla saygı duyduğunuzda, herkesin gözünde ne kadar takdirlisiniz ki.

Dürüstlük

İşyerinde saçmalıklarla kaçamazsın. Bir yönetici, bir kilometreden uzakta bir yalanı algılayabilir ve bir tanesine yakalandığında, sizin için saygıyı çabucak kaybedecektir. İstemcinin karşı karşıya olup olmadığı, işyerinde iç, otantiklik ve şeffaflık çok önemlidir. İlişkileri güçlendirir ve herkesin rahat ve tatmin olduğu bir atmosfer yaratır.

tevazu

Harika olduğunu biliyoruz. Harika olduğunu biliyorsun. Ama hiç kimse ne kadar büyük olduğunuzu duymak istemez. Başarılarınız hakkında alçakgönüllü kalın ve sözlerinizle değil, işinizle değer göstermeye devam edin.

etki

İlgili bir çalışan sadece minimum asgari düzeyde değildir ve eve gitmez. Jeff Bezos parçasından bir başka parçacığı şöyle diyor: “Bar sürekli olarak yukarı çıkmak zorunda. İnsanlardan şirketi 5 yıl sonra görselleştirmelerini istiyorum ”.

Yine bu, görüşme sonrası çevirir. Şirketinizin sınırlarını zorlayın. Yaratıcı vizyonunuzu paylaşın, şirketi görmek istediğiniz yerde iletişim kurun ve rolünüzde büyütün. Patronunuz marka hakkında tutkulu olmayan birini tanıtmak istemiyor.

Stratejist

Her şey bir plan gerektirir. Oraya nasıl gidileceğine dair planı ortaya çıkarmadan bir hedef elde edemezsiniz. Stratejist, bir vizyonu gerçeğe dönüştürmek için risk almaktan korkmaz. Karar verebilecek, bağımsız düşünebilecek ve zarfı itmek konusunda iddialı olacaklardır.

Son Bir Düşünce

Bunu düşündüğünüzde roket bilimi değil, ancak yukarıda belirtilenleri desteklemek için bilime ihtiyacınız varsa, bu, 16 farklı endüstride başarılı iş arayanların en olumlu beşinden beşini listelemek için SkillsSurvey'in 10.000 referansa baktığını farketmeye değer.

Analiz , işverenler tarafından en çok aranan bağlılık, güvenilirlik, takım oryantasyonu, detaylara dikkat ve tutumları vurguladı. Bu yukarıda belirtilenlere benzer olsa da, kendinizin olmanın da çok önemli olduğunu eklememiz gerekir.

Kendi cildinizde şeffaf ve rahat olun. Kendi mirasını kaplayan muhteşem bir piç kurusu, işyerinizde ona sahip olmak ve sonuçları göreceksiniz. Doğal benliğiniz şematik bir kurgu olmayı gerektirmedikçe. Bu durumda, belki de kendiniz olmayın ve bir dürüstlük adamı olmayı öğrenin ve bunun yerine sürün.

Ilginç Haberler

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri. Ryan Reynolds, Donald Glover ve Josh Brolin

Yıldız Savaşları Jetleri Gökyüzüne Çıkıyor

İlham Kılavuzu: Yeşil Bir Takım Giymek İçin 50 Yolları

Şimdi Giymek İçin Erkekler İçin En İyi Bad-Ass Deri Ceketler