Belirsiz İşaretler Dalma ve Kendiniz İçin Çalışmaya Hazırsınız

Anonim

Hepimiz kendi patronumuz olmanın hayalini kuruyoruz - sabahları gül kokusu alıp, saat 11: 00'de bir brunch'a yerleştikten sonra, Macbook'u saat 1'e kadar açtık. İşe yoğun bir iş yaparsınız, bir UberEats'ı aşağı indirir, sonra da bir arvo siesta'yı parçalara ayırırsınız. Bilemeden önce viskileri yudumluyorsun, kasten istemcinin dalgaları gelen kutunun içine döktüğü gibi, hizmetlerinle lütfedilmek istediğini dikkatlice ayırt et.

Ne yazık ki, bu girişimciliğin işleyişi değil. Basitçe söylemek gerekirse: gig ekonomisinde herkes için yer yok. Bu yüzden kendi fotoğrafçılık işini kurmuş olan eski bir tesisatçı olan Lonely Hunter'la (Richard Johnston) konuştuk ve kısa bir süre önce Canon Işık Ödüllerini kazandık. hobi için.

Bunlar, 9-5'inize adios demeden önce sergilemeniz gereken belirtiler.

Özrünüzü Kanıtladınız

Herkes, tutkulu olduğunuz bir projeyi seçmenin başlamanızın temeli olarak bilinir. Fakat insanların unuttuğunuz şey, hobinizden para kazanırken (ister ahlaksızlık isterse adli sosyal medya takibi olsun), genellikle kendinize daha fazla para kazandırıyorsunuz — para kazanıyorsunuz ve size aşık olmanızı sağlayan “daha ​​kolay” yönlerden daha az para kazanıyorsunuz. Bununla. Richard heyecanını korumasına rağmen, fotoğrafçılığa olan yaklaşımını, tam zamanlı dalmayı aldığından beri değiştiğini kabul ediyor.

“Fotoğrafçılığın başlaması, boş zamanlarımda yapmaktan zevk aldığım bir şey olarak başladı ama zaman geçtikçe, daha fazla ciddiye almaya başladım.”

Kilometre Taşları Vuruldunuz

Richard, “Herhalde, herhangi bir fotoğrafçının yolculuğunda, işinize değer olup olmadığına ve başkalarına karşı nasıl yığılabileceğini merak etmeye başladığınızda bir noktaya vardık” dedi. “Orada farklı türlerde yarışmalar üzerine araştırmalar yaptıktan sonra, Canon'un Işık Ödülleri'nin (birincisi, 1 Eylül-2 Eylül tarihleri ​​arasında Brisbane'de olduğunu), aradığım geribildirim türünü elde etmek için harika bir platform olduğunu hissettim. için."

“Çalışmanızı başkalarının yargılaması için dışarı çıkarmak oldukça zor olabilir ama bir fotoğrafçı olarak büyümek için sürecin bir parçası.”

Daha önce hiç fotoğraf yarışmasına katılmamış olan Richard, “Asla kazanmayı gerçekten beklemeyebilirdi” dedi.

“Yüzümden gülümsemeyi temizleyemediğimi hatırlıyorum.”

“Girmeden önce her zaman bir kariyer olarak fotoğraf çekmek için ne gerekiyorsa merak ettim, ancak Canon Işık Ödülünü kazanmak bana tam zamanlı fotoğraf çekmeye ihtiyaç duyduğum güveni sağladı ve o zamandan beri geriye bakmadım” dedi. . Ayrıca, “İnanılmaz yetenekli insanlarla tanışma fırsatı ... ve kariyerimde bir adım taşı olduğunu kanıtladı.” Dedi.

Richard'ın çalışmalarından bir örnek.

Kendine inancın var

Bir kendi kendine yardım gurusu geldiğinde, topal geliyor. Kendinden yapılmış bir girişimciden geldiğinde, en azından düşüncenin Amerikan düşüncesini biraz düşünmelisin.

“Ben geçişi hala yapmış olabileceğime inanıyorum, biraz daha uzun sürmüş olabilir. Tüm deneyim kesinlikle bana başka türlü sahip olamayacağım bazı fırsatlar sağladı. ”

Yarışmayı kazanmamış olsaydı ne olacağını sorduğumuzda, Richard şöyle cevap verdi: “Rekabetin kazanılması, diğer profesyonel fotoğrafçıların hayatlarına dair bazı yararlı bilgiler elde edebildiğim ve elde etmek için gerekenleri anlayabildiğim anlamına geliyordu. Orada. Yolculuğumda, kariyerimi bu aşamada daha önce hiç kullanmamış olduğum üst düzey ekipmanlara alma fırsatı verildi. ”

Ve bu sadece ekipman değildi — Richard'ın da gösterdiği yolculukta, “Canon'un ustalarından kamera ayarları ve farklı senaryolar için özelleştirmeler, fotoğrafçılığını büyük ölçüde geliştirdi ve bir hikayeyi en iyi nasıl söyleyeceğini öğretti. hareketsiz görüntülerle. ”

Zayıf Yönlerinizi Tanımladınız

Bir işletme başlatmak üzeresiniz, sınırlarınızı bilmek önemlidir. Richard için bir meydan okuma, “Kafamı fotoğrafın iş tarafına götürmek” oldu.

“İnekler eve dönünceye kadar gidip fotoğraflarını çekebilirsin, ama eğer kendini doğru bir şekilde pazarlamıyor ve işlerin verimli bir şekilde işini yapmıyorsanız, maalesef insanlar sizin ya da hizmetlerinizin kim olduğunu bilmiyor.”

Zaman ve sıkı çalışma gerektiriyor, ancak tersine çeviriyor, “Başarılı olmaya başladığınızda çok ödüllendirici olabilir. Şimdi işe gitmeyi de seviyorum ve bu, normalde sıhhi tesisat yaparken kullandığım bir duygu değil. ”

Doğaçlamayı seviyorsun

Richard, “Belirli bir iş alanı söz konusu olduğunda başa çıkabileceğiniz çok farklı yollar olduğunu hissediyorum” dedi. “Tam olarak aklında olan şey tam olarak olmayabilir, ancak daha fazla değil, aynı derecede yakın bir ilişki içinde olabilir.

“Bence herkes hayallerini bir noktada takip etmeli!”

Richard'ın kendini fotoğrafçılığa ithaf etmesinin bir nedeni de bize şöyle dedi: “10 yıl kadar geriye bakmak ve kendime düşünmek istemediğimden dolayı: Neden bir şey vermedim? Uzun vadede çalışmıyor olsa bile, en azından bu şekilde denemediğim için hiç pişman olmayacağım. ”

Sen bir savaşçısın

“Ne varsa sahip olup olmadığını nereden biliyorsun? Bu sorunun başarılı olmanız gereken kararlılık miktarına geldiğini hissediyorum. Eğer o kadar kötü bir şekilde istiyorsan, o zaman bir şekilde gerçekleşmesi için bir yol bulacaksın. ”

Richard bunu söyleyerek, girişimci adayları önerdi: “Ana işlerinin güvenliğini koru ve işlerini kendi çekişlerinde (çekilişe) bir çekişe başlayana kadar (kendi) hayallerindeki işi. “Sadece ana işin gitmesine izin zamanın ne zaman olduğunu bileceksiniz” diye ekledi.

Yeni Becerileri Öğrenmek İstediniz

“Yolculuğumun başında, etrafımdaki iyi bir insan ağına sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu anlayamadım ve hızlı bir şekilde bağlantı kurabileceğiniz kişilerin işinizin başarısında büyük rol oynayabileceğini fark ettim. Richard açıkladı.

Hızlı bir şekilde geliştirmesi gereken bir başka alan, bize zaman yönetimi olduğunu söyledi. “Kendimi aynı anda iki veya üç farklı görevi yerine getirmeye ihtiyacım var. Bu yüzden, her gün en iyi şekilde faydalanmak için olabildiğince verimli çalışmanız gerekiyor.”

Ilginç Haberler

HAO Tasarım Stüdyosu Tarafından Taiwan Loft

Studio Moore tarafından Hall House

Ortak, Kobe & Sam Rockwell Tüm Erkekler Smokin Sonraki Büyük Şey Giyiyor

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri. Jason Derulo, Ryan Reynolds ve Terry Crews